›  Úvod  »  Novinky  »  Díla před a po rámování – vlastní výroba díl 1.

Díla před a po rámování – vlastní výroba díl 1. - 14.3.2017

Dnes bychom Vám chtěli poodhalit tajemství našich originálních ručně vyráběných rámů, které vznikají od holého dřeva a dokončují se na míru ke každému obrazu. Tímto postupem vzniká vždy jedinečný unikát, který zůstává již navždy součástí obrazu.

 

 

 

Na tomto originále od Jana Zrzavého je již na první pohled viditelný zub času. Na přání nového majitele jsme provedli adjustaci toho díla na motivy původní podoby, kterou také umělec pro svá díla používal.

Samozřejmostí je použití speciálních chemicky neagresivních materiálů a museálního skla.

 

 

 

 

 

 

Zde již vidíme výsledek. Motiv je začištěn decentní zlacenou fazetou, ta je vložena do bavlněné PH neutrální pasparty v krémovém nádechu jejíž plocha nechává dílo vyniknout. Vše zakončeno ručně natíraným rámem s probleskujícím zlatem a patinací. V neposlední řadě tomuto celku přidává na kráse museální sklo, které nejen že má minimální odrazivost světla jež se pohybuje pod hodnotou 1%, ale svou křišťálovou čirostí zvýrazní barevné kontury.

 

 

 

 

Nyní si ukážeme zajímavou variantu při rámování maleb na plátně vypnutých na standardní slepý rám. Jelikož se jedná o menší formáty, kde ústřední motiv zasahuje až do okraj je vhodné nejdříve oddělit dílo od dekorativního rámu meziprostorem. Tímto dáme samotnému obrazu možnost vyniknout.

 

 

 

 

V posledním případě si ukážeme, proč není mnohdy správné dělat ústupek kvůli interiéru na úkor obrazového rámu.


Zde vidíme malbu na plátně – ženský akt. Na tomto obrázku jsme vybrali jednoduchý moderní profil a zpracovali ho pouze v bílém provedením, jelikož se tato barva mnohdy snadno kombinuje s prvky v moderních interiérech. Záměrně jsme jej přiložili tak aby bylo možné porovnat jednotlivé barvy v obraze s agresivním tónem rámu. Pokud bychom tedy dílo adjustovali v této podobě, rám by na sebe mohl přitahovat více pozornosti než samotné dílo. Rámování má být však vždy v souladu s obrazem.

 

 

 

 

 
Toto je vidět na pravém obrázku kde je efekt docílen tónováním bílé barvy a odsazením pomocí pozlacených hran. Posuďte sami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 • Novinky / Aktuality
  • Doporučujeme výstavu Františka Kupky - 12.9.2018

   Pokud máte rádi umění, rozhodně nezapomeňte navštívit výstavu Františka Kupky, kterou ve spolupráci s francouzským Reunion de musées nationaux Grand…

  • Nové modely - 30.6.2018

     Nově představujeme modely z řady Artista a Verona, které na první pohled zaujmou precizním ručním zpracováním. Veškeré postupy jejichž…

  • Pozvánka na aukci - 1.5.2018

   Zveme všechny naše zákazníky na předaukční výstavu partnerské galerie Kodl, která je k vidění od 30.4 do 26.5. na adrese…